O nas

Izolacje natryskowe to nic innego jak produkcja pianki poliuretanowej na miejscu, na budowie, a jak każdy proces produkcyjny wymaga odpowiednich warunków i znajomości właściwości materiałów – dlatego właśnie tak ważne jest tutaj „oko szefa„, który powinien dopilnować, aby ten proces przebiegał prawidłowo. Takie podejście do wykonywania izolacji natryskowych jest niezbędne. Oczywiście nie można powiedzieć, że firmy, które pracują na bazie podwykonawców wykonują izolacje natryskowe źle – wszystko zależy od człowieka, od pracownika, a tutaj bywa niestety różne.

Nie jest też dobrze, jeżeli właściciel firmy natryskowej sam nie rozumie procesu produkcji, nie potrafi rozpoznać czy materiał został prawidłowo przetworzony, czy izolacja została prawidłowo wykonana, a niestety i takie przypadki się zdarzają.

W naszej firmie to ja, jako właściciel jestem odpowiedzialny za pomiary, ustalenie warunków ale przede wszystkim jestem odpowiedzialny za proces natrysku izolacji i często jestem obecny na budowie, aby sprawdzić czy zalecenia są realizowane. Każde rozwiązanie jednak ma swoje plusy i minusy. Przez takie podejście do pracy nie jestem w stanie w ciągu kilku godzin po telefonie pojawić się na budowie u Klienta, który chcę wykonać ocieplenie poddasza. Czasami Klient musi poczekać na mój przyjazd i wykonanie pomiarów – jeżeli uzna, że nie warto czekać, to trudno, ale tym wszystkim, którzy będą chcieli się spotkać mogę zagwarantować, że ocieplenie poddasza pianką zostanie wykonane zgodnie ze sztuką.

Chociaż nasza firma powstała w 2000 roku to jednak izolacjami natryskowymi zajmujemy się od 2015 roku. Firma zatrudnia na umowę o pracę ponad 20 osób. Oprócz ocieplania pianką zajmujemy się między innymi dystrybucją i montażem bram segmentowych, a każdy dział w firmie ma osoby odpowiedzialne. Ja, jako właściciel postanowiłem poświęcić się izolacjom natryskowym piankami, właśnie ze względu na złożoność procesu.

Zanim podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu działalności firmy to prawie przez rok pogłębiałem swoją wiedzę na ten temat, sprawdzałem różnice pomiędzy poszczególnymi materiałami i dziś widzę to doskonale, że w branży izolacji natryskowych potrzebna jest zarówno znajomość dokumentacji technicznej (sprzętu do natrysku i materiałów), ale również praktyka. Tylko połączenie tych dwóch elementów daje efekt taki, że dziś mogę mieć poczucie, że na temat ocieplenia pianką wiem już wystarczająco dużo, aby prace te wykonywać dobrze.

Ekipa pracująca przy izolacjach natryskowych składa się z 3 osób (w niektórych przypadkach 4 osób). Zapraszamy do poznania naszej oferty.

Tomasz Tomczak
TOMCZAK – Izolacje Natryskowe