Pianka otwarto-komórkowa.

 

Pianki otwarto-komórkowe stosowane są głównie do ocieplenia poddaszy i stropów w budynkach mieszkalnych. Jest to produkt przepuszczający parę wodną, który pozwala "oddychać" dachowi. Dodatkowym atutem tego rodzaju pianki jest to, że bardzo dobrze absorbuje ona falę akustyczną - inaczej mówiąc, wycisza poddasze.

 

Natrysk pianki otwarto-komórkowej można wykonywać na różne materiały. Przeważnie mamy do czynienia, że piankę nakładamy na deski, folię dachową lub płytę OSB - wszystko zależy od technologii w jakiej jest wykonany dach. Pianka przylega do tych materiałów, wypełnia ewentualne szczeliny, tworzy jednolitą warstwę izolacji.

 

Najczęściej stosowaną grubością izolacji jest grubość 20 cm - ten rodzaj ocieplenia poddasza wybierają osoby, które ewentualnie wcześniej zamierzały ułożyć wełnę mineralną, w dwóch warstwach, o grubości 25 cm. Oczywiście można również wykonać izolacje grubszą, np. 22, 24 czy nawet 30 cm, jednak wszystkie badania wskazują, że ewentualne korzyści wynikające z układania warstwy powyżej 24 cm nie są już istotne z punktu widzenia oszczędności w ogrzewaniu budynku.

 

To, jaką grubość izolacji pianką należy zastosować jest uzależnione również od wysokości krokwi. Jeżeli krokwie mają wysokość 16 cm to warstwa izolacji o grubości 20 cm pozwoli na wykonanie uszczelnienia pomiędzy krokwiami, oraz na pokrycie krokwi 4 cm warstwy pianki. Warto o tym pamiętać, bo chociaż drewno jest dobrym izolatorem termicznym, to jednak będzie ono miało zupełnie inną temperaturę niż temperatura pianki.

 

Najczęściej stosowaną pianką otwarto-komórkową do ocieplenia poddasza jest u nas pianka Synhesia S-OC-008. Jest to produkt sprawdzony przez nas na wielu instalacjach. Prosty wykres, który znajdą Państwo na naszej stronie przedstawia parametry termiczne pianki w porównaniu z innymi piankami i materiałami.

Pianka zamknięto-komórkowa.

 

Pianki zamknięto-komórkowe przeznaczone są do izolacji ścian zewnętrznych, fundamentów, budynków inwentarskich i przemysłowych. Ten rodzaj pianki PUR jest także wykorzystywany do izolacji chłodki i przechowalni warzyw i owoców. Jest to materiał nieprzepuszczający pary wodnej - gwarantuje on utworzenie szczelnej izolacji, która w wielu miejscach jest wymagana.

 

Wybierając pianę zamknięto-komórkową do izolacji fundamentów, wszystko "załatwiamy" tworząc  szczelną warstwę, która będzie izolować wilgoć i przemarzanie. Fragment fundamentu ponad poziomem gruntu należy następnie pokryć tynkiem zewnętrznym, aby izolacja nie była narażona na długotrwałe działanie promieniowania UV, część podziemna nie będzie wymagać takiego zabezpieczenia.

 

Pianki zamknięto-komórkową można również wykorzystać jako izolacje ścian zewnętrznych. Takie zastosowanie pianki jest uzasadnione w przypadku remontów starszych budynków, gdzie ściany zewnętrzne pokryte są tynkiem o nierównej strukturze - pianka dostosuje się do tych nierówności.

 

Różne rodzaje, różne gęstości pianek poliuretanowych o strukturze komórek zamkniętych pozwalają również zastosować ten materiał jako izolacje posadzek, izolacje dachów płaskich, a także ocieplenie budynków inwentarskich, gdzie mamy do czynienia z obecnością dużej ilości wilgoci i rozcieńczonych kwasów itp.

wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Kontakt

Napisz do nas

TOMCZAK - Izolacje Natryskowe

woj. mazowieckie
Warszawa i okolice

 

http://izolacje-natryskowe24.pl

tel. +48 794 433 433