Izolacja fundamentów.

Pianka zamknięto-komórkowa stanowi skuteczną barierę nie tylko dla niskich temperatur ale również dla wody, dlatego coraz więcej osób decyduje się na wykonanie izolacji fundamentów domu właśnie taką metodą. Obserwujemy duże zainteresowanie firm budowlanych z Warszawy i okolic, którzy chcąc usprawnić proces budowy wybierają właśnie ten materiał.

 

Z całą pewnością wykonanie takiej izolacji jest o wiele mniej skomplikowanym procesem niż nakładania wielu warstw na fundamenty, aby zapewnić hydroizolacje i izolacje termiczną dla budynku. Z rozmów z osobami odpowiedzialnymi za budowę wynika również, że pianka jest chętnie wybierana również ze względu na skuteczność przylegania do izolowanej powierzchni. Starsze metody izolacji fundamentów zakładają w pierwszej kolejności ułożenie hydroizolacji, którą nakłada się na beton, następnie przy pomocy dedykowanych do tego celu klejów lub pianek montażowych przymocowuje się warstwę izolacji termicznej. Następnym krokiem jest zabezpieczenie tej warstwy folią kubełkową, która z jednej strony stanowi zabezpieczenie izolacji przed uszkodzeniami mechanicznymi (wrastanie korzeni itp), a z drugiej strony pozwala na odprowadzenie wody do warstwy gleby, jeżeli ta przedostanie się do warstwy izolacji.

 

Wykorzystując piankę poliuretanową o strukturze zamkniętych komórek osiągamy zamierzony cel podczas jednej czynności. Przyleganie do fundamentów jest tutaj sprawą kluczową oraz fakt, że pianka taka stanowi skuteczną barierę dla wnikania wody. Jeżeli przeanalizujemy sposób montażu warstwy izolacji starszego typu to dojdziemy do wniosku, że nie przylega ona całą swoją płaszczyzną do warstwy hydroizolacji - poprzez punktowe nakładanie kleju w naturalny sposób stworzymy dystans pomiędzy warstwą izolacji termicznej, a warstwą hydroizolacji. Przy zastosowaniu pianki jest to jedna, ta sama warstwa, która spełnia te dwie funkcje. Dodać też warto, że do izolacji fundamentów stosuje się przeważnie pianki o wyższej gęstości, czyli twarde pianki, których ciężar wynosi powyżej 40 kg/m3 materiału.

 

 

Izolacje pianką poliuretanową w takiej sytuacji warto rozważyć również pod względem kosztów - płacimy tu bowiem za konkretną powierzchnie izolowaną. Przy zastosowaniu tradycyjnych metod często spotkamy się z tym, że potrzebnych materiałów będziemy musieli kupić odpowiednio więcej niż potrzebujemy - wynika to konkretnie z faktu, że sprzedawane są one w opakowaniach. Jeżeli dodamy do tego fakt drożejącej siły roboczej oraz niepewność z prawidłowego ułożenia poszczególnych warstw w tradycyjnych izolacjach to szybko okaże się, że izolacja fundamentów pianką jest rozwiązaniem bardzo atrakcyjnym.

 

Dla osób, które cenią sobie jakość izolacji ważne będzie również to, że pianka poliuretanowa jest materiałem trwałym, który mimo upływu lat nie zmienia swoich parametrów termicznych - jeżeli zostanie zabezpieczony przed bezpośrednim działaniem promieniowania UV możemy być spokojni o jego wytrzymałość.

08 sierpnia 2016
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Kontakt

Napisz do nas

TOMCZAK - Izolacje Natryskowe

woj. mazowieckie
Warszawa i okolice

 

http://izolacje-natryskowe24.pl

tel. +48 794 433 433